Skip to content

 

O nas

Firma DAREK działa na rynku od 1995 r. Zakład produkcyjny usytuowany jest k/ Olsztyna w miejscowości Dobre Miasto. Położony jest na działce o powierzchni 6,5 ha gdzie powierzchnia produkcyjna zajmuje ponad 4000 m2 . Ma tu zastosowanie najnowszy park maszynowy oraz najnowsze technologie w branży produkcji okien.
 

Kadrę pracowniczą stanowią osoby z wieloletnim stażem oraz posiadający niezbędne kwalifikacje gwarantujące wysoką jakość naszych produktów i usług. Drugi zakład produkcyjny usytuowany jest w miejscowości Kanie k/Pruszkowa i działa od 2004 r.Możliwości produkcyjne zakładów to 470 jednostek okiennych dziennie. Taka wydajność linii produkcyjnych w zupełności nas zadowala gdyż szczególna uwagę zwróciliśmy na jakość naszych wyrobów i usług a nie jak w większości zakładów na ilość. W chwili obecnej nasze wyroby export ujemy do 3-ech państw Unii Europejskiej takich jak: Holandia, Niemcy i Norwegia.  

W ramach współpracy opartej na partnerstwie dbamy o jak największe zadowolenie naszych klientów a także kontrahentów, pragnąc trwale związać ich z firma. Osiągamy to zachowując niezmienna równowagę miedzy interesem klienta a naszym. Nasze innowacyjne i jakościowo nienaganne produkty to argumenty dla naszych klientów oraz partnerów w utrzymaniu optymalnej pozycji na rynku. Wszystko jedno, czy przy budowie nowych domów, renowacji czy remoncie – wybór właściwych okien odgrywa ważną rolę już w fazie projektowania obiektu. Wybór elementów okiennych zależy bowiem od tego, jakie aspekty, optyczne, techniczne czy też funkcjonalne stoją na pierwszym planie. 

434eb16f
438a3d88
146b6278

Obok klasycznych rozwiązań wykonywane są okna i drzwi o dowolnych kształtach (koła, łuki, trapezy, trójkąty i inne) i kolorach (okleinowane jednostronnie na zewnątrz lub od wewnątrz, okleinowane obustronnie na rdzeniu brązowym lub białym, w szerokiej palecie folii drewnopodobnych). Fabryka okien i drzwi „DAREK”jest w pełni przygotowana na zastosowanie najnowszych rozwiązań w zakresie systemów PVC i ALU oraz okuć i szyb zespolonych. 

Starając się wyprzedzić oczekiwania klientów oferta jest systematycznie poszerzanao coraz to nowsze rozwiązania produktowe, przykładem których mogą być wprowadzone innowacyjne rozwiązania takie jak: system IQ 8000 (system PVC z nakładkami aluminiowymi w dowolnym kolorze RAL), system drzwi podnośno-przesuwnych HS, system okien i drzwi do domów pasywnych Passive House czy akrylcolor wykonany w dowolnym kolorze RAL. 

Odnotowany w ostatnich latach dalszy wzrost wymogów wobec termoizolacji zmusił producentów profili do wysiłków, aby poprawić właściwości termoizolacyjne w systemach. Celem tych starań było opracowanie profili, których współczynnik przenikania ciepła zbliży się do takiego samego współczynnika jak ten uzyskiwany w przypadku szkła. Próbowano przy tym osiągnąć taką poprawę bez zmiany dotychczasowej głębokości konstrukcji. O ile krok ten przynosił jeszcze godną wspomnienia poprawę przy zwiększaniu liczby komór do trzech, to dalsze podwyższanie liczby komór nie prowadziło do oczekiwanych rezultatów. Rozwiązanie tego dylematu przyniosła dopiero budowa zupełnie nowej geometrii profilu o głębokości 70 mm i więcej. W ten sposób możliwe stało się uzyskiwanie wartości U rzędu 1,2 W/m˛K przy jednoczesnym zastosowaniu standardowych wzmocnień stalowych. 

146b6278
3207a84a
b68d6eb3

W połączeniu z oszkleniem termoizolacyjnym wartości Uf wynoszące 1,2 W/m˛K i mniej nie są już utopią. Firma DAREK posiada już w sprzedaży okna i drzwi o współczynniku przenikania ciepła = 0,7 W/ m˛K. Pragnąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów pragniemy przypomnieć,iż stolarkę okienna wykonujemy od początku naszego istnienia w dowolnych wymiarach i kształtach bez dodatkowych kosztów związanych z zakupem towarów niestandardowych, co z pewnością ułatwia naszym klientom podjecie pewnej decyzji co do wyboru stolarki z PCV i Aluminium.

Ponadto firma DAREK oferuje szeroka gamę produktów, do których należą:

Okna z PCV i Aluminium
Okna drewniane
Drzwi z PCV i Aluminium
Drzwi i okna ognioodporne EI 15 ; 30 ; 60
Drzwi przesuwne
Okna podnośno – przesuwne
Ogrody zimowe z PCV i Aluminium
Fasady
Bramy garażowe (okleinowane w strukturze drewnopodobnej)
Rolety zewnętrzne
Rolety wewnętrzne
Moskitiery
Parapety wewnętrzne i zewnętrzne
Okiennice

…oraz inne towary uzupełniające stolarkę okienną i drzwiową